Blog

17/04/2018
Uzun abiye elbiseler ile sofistike görünüm!

Uzun abiye elbiseler; bu sezonun son modası kreasyonlar ile sizleri cezbedecek. En iyi modacının tasarladığı kıyafet bile vücut proporsiyonu ve anatomik yapınıza uygun değilse hoş görünmeyecektir. Uzun abiye elbiseler modelleri, bu yüzden doğru seçilmeli ve doğru aksesuarlar ile kombinlenmelidir. Uzun abiye elbiseler ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Gardrops internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

UZUN ABİYE ELBİSELER NASIL SEÇİLİR?

Kum saati vücut tipine sahip olan bayanlar; bel kavislerini daha belirgin hale getirmek için uzun balık abiye elbiseler seçebilirler. Bunun yanı sıra basene kadar oturan ve aşağı doğru A biçimini alan elbiseler de sizi çok şık gösterir. Likralı kumaşlardan kesinlikle uzak durmanız gerekir. Üstünüze oturan saten ya da kadife gibi kumaşları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yumuşak dokulu ve dökümlü ipek şifon gibi kumaşlara da yönelebilirsiniz. Bu tarz kumaşlarda iri desenler yerine düz renkleri ya da küçük desenleri seçmelisiniz.

Elma vücut tipine sahip kadınlar ise dikkatleri karın ve bel bölgesinden uzaklaştırmalıdır. V yakalı ve derin göğüs dekolteli A formlu elbiseler tam olarak size göredir. Ayrıca anvelop elbiselerde karnınızı başarıyla saklayacaktır. Bunun yanı sıra bel ve boyun bölgesindeki işleme, taşlar, pullar ve payetlerden uzak durmanız gerekir.

Armut vücut tipine sahip kadınlar, sade bir gece elbisesi seçerseniz zarif, elegan ve sofistike görünürsünüz. Bu tarz kadınlar omuz detaylarını vurgulamalıdır. Bu yüzden omuzda drape, taş, işleme, payet ya da fırfır detayları kullanılabilir. Göğüs dekolteli, göğüsten oturup robadan aşağı doğru genişleyen modeller basen ve baldır bölgenizi ustalıkla saklayacaktır.

Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar, kıvrımsız hatlarını daha kıvrımlı hale getirmeliler. Omuzları geniş gösteren halter top kesimler, belden daralar ve etekleri çan şeklinde genişleyen elbiseler ile kıvrımlı bir görünüm yaratabilirsiniz. Elbisenin üst kısmının oldukça sade olması gerekir. Elbisenizde taşlar, süsleme, işleme ya da payet detayı isterseniz etek kısımlarında tercih edilmelidir.

DİĞER BLOG YAZILARI
 
instagram.com/ayses_rose
BİZİ INSTARGAMDAN TAKİP EDİN
KADIKÖY
MERKEZ
Kuşdili Caddesi No:3 Kadıköy / İSTANBUL
0216 338 41 83info@aysesrose.com
BAĞDAT CADDESİ
ŞUBE
Bağdat Caddesi No:344 Erenköy / İSTANBUL
0216 301 10 15info@aysesrose.com
Copyright © 2018 Ayse's Rose Tüm hakları saklıdır.